Ara

Non- Human ANIMALS - HAYVANLARNon- Human ANIMALS

There is a fundamental connection between Humans and the non-Human animals that co-exist with us on Planet Earth.

Cruelty against non-Human Animals is considered cruelty against HUMANITY

The Welfare and protection of animals is in our hands; and when I say ours I mean each one of us, citizens of the world…

 We Humans are given dominion over non-human animals, but this doesn’t mean we can abuse them.

There is nothing greater that we as humans can do in this world than to assist others in removing darkenss from their lives. Helping remove the pain in another’s life diminishes the darkness in our world. We are now living extraordinary times,which give us the opportunity to radically eliminate darkness,injustices and suffering in our world by courageously getting into the core of it. Non-HUMAN ANIMALS are also part of GODs creation and deserve to be treated with compassion. We as the rational Beings we are must avoid causing pain to any living creature. We learn from The Holy Bible that Our Creator not only made a covenant with us Human Beings, He also did with the non-Human animals.

There is an urgent need to create Laws that protect the rights of animals as much as there is an urgent need to call into awareness on what means to be HUMAN.

CRUELTY against Non-Human Animals is cruelty against HUMANITY and needs to be addressed and punished as so. Now we truly know that animals have the same sensitivity as Human Beings. Animals feel pain just as people do. Animals have feelings for their family and animals just want to live.


PETS:

Before we acquire a pet to our home we have to make sure we will be able sustain, feed and take care of this animal. PETS re not toys that we get because they are cute and then we simply throw away when we no longer want them.

We have had many dogs since my childhood and in our family we never cut their ears nor their tails because it looks good. Unless there is a genuine and legitimate reason to do so, it should be strictly forbidden to alter a pet physically. PETS in our HOME are fed before we sit to eat.

In the past people were slaying animals to eat because they didn’t have many choices. Today in the Era we live, with all the different foods available to us, killing animals should be totally forbidden; unless is a matter of survival involved.

Overfeeding animals to produce delicacies such as Foie gras should be not only banned but punished.

We live in the Era of Artificial İntelligence and also in times where food has become available globally. There is no excuse to abuse animals to do the work robots can do or to kill them to satisfy our needs; an even worse to make money out of the suffering of other living creatures.

Few weeks ago I celebrated one year of life and used the occasion to try to restore life to beings which urgently needed it. I donated certain amounts of my savings to rescue dogs,to heal dogs which have been abused,mistreated and hurt;and to save many dogs from becoming just a piece of meat to be eaten by unconscious human animals who find tasty the flesh,blood and bones of such beautiful and loving creatures as dogs are. DOG MEAT in CHINA HAS TO STOP and if its necessary that we create an INTERNATİONAL ANIMAL RIGHTS CRIMINAL COURT we will. Whats happening right now in CHINA is an ANIMAL GENOCIDE and it is considered as a CRIME against HUMANITY.

Now if you are reading this message, please think and feel within your heart what can you as a kind and sensitive Human Being can do to help. Every drop of water is needed and each one of us is nothing more than just a drop of water in the endless sea. I am counting on you. Please act and also share! Together we are stronger!HAYVANLAR:

Yaşadığımız dünyanın başlangıcından bu zamana kadar var olan insanlar ve insandışı diğer hayvanlar arasında temel bir bağlantı vardır.

İnsandışı hayvanlara yapılan zulüm ve işkence aslında İNSANLIĞA karşı yapılan bir zulüm ve işkence olarak düşünülmelidir. Hayvanların refahı ve korunması bizim elimizde ve sorumluluğumuzdadır; burada bizden kastettiğim, her birimiziz, hepimiziz. Yani tüm dünya vatandaşları… Biz insanlara insan olmayan hayvanlar üzerinde hakimiyet/sahiplik verilmiş olması, onları kötüye kullanabileceğimiz anlamına gelmemelidir, gelemez. Ayrıca bu dünyada biz insanların, başkalarının hayatlarındaki karanlığı kaldırmaya yardımcı olmaktan daha mükemmel yapabileceği başka bir şey yoktur. Başka birinin hayatındaki acıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olmak, dünyamızdaki karanlığı azaltır. Şimdi dünyamızdaki karanlığı, adaletsizlikleri ve ıstırapları cesaretle onun özüne inerek kökten yok etme fırsatı veren olağanüstü zamanlar yaşıyoruz. Unutmayalım ki; İNSAN OLMAYAN HAYVANLAR da Tanrı’nın yaratımının bir parçasıdır ve şefkatle muamele görmeyi hak ederler. Biz rasyonel varlıklar olarak, ne olursa olsun herhangi bir canlıya acı vermekten kaçınmalıyız. Ayrıca Kutsal Kitap’tan Yaratıcımızın sadece insanlarla bir antlaşma yapmakla kalmayıp aynı zamanda insandışı hayvanlarla da anlaşma yaptığını öğreniyoruz. İNSAN olmanın ne anlama geldiğine dair farkındalığın çağrılmasının acil bir ihtiyaç olması kadar, hayvanların haklarını koruyan kanunların oluşturulmasına da acil ihtiyaç vardır. İnsan olmayan hayvanlara yönelik yapılan zulüm ve işkence insanlığa karşı bir zulümdür ve bu şekilde de ele alınması ve cezalandırılması gerekmektedir. Artık hayvanların insanlarla aynı duyarlılığa sahip olduğu gerçeğini biliyoruz. Hayvanlar da tıpkı insanlar gibi acıyı hissederler. Hayvanların da tıpkı bizler gibi aileleri için duyguları vardır ve hayvanlar sadece ve sadece yaşamak isterler.


EVCİL HAYVANLAR:

Evimizde bakmak üzere evcil bir hayvan edinmeden önce, bu hayvanı sürekli olarak besleyebileceğimizden ve onlarla ilgilenebileceğimizden emin olmalıyız. Evcil hayvanlar, bizim sevimli oldukları için aldığımız istemediğimizde de atacağımız birer oyuncak değildir.

Çocukluğumdan beri çok sayıda köpeğimiz oldu ve biz onların ne kulaklarını ne de kuyruklarını daha iyi görünmesi için kestik. Bunu yapmak için gerçek ve meşru bir neden olmadığı sürece, bir evcil hayvanı fiziksel olarak değiştirmek kesinlikle yanlıştır ve de yasaktır. Bizim evimizde beslediğimiz hayvanlarımızın biz yemeye oturmadan önce yemekleri mutlaka verilmiş olurdu, hala da öyledir.

Geçmişte insanlar yemek için hayvanları öldürüyorlardı, çünkü fazla seçenekleri yoktu. Bugün yaşadığımız çağda, elimizde yiyebileceğimiz çok farklı yiyecekler varken; hayatta kalma meselesi olmadığı sürece de hayvanları öldürmek tamamen yasaklanmalıdır.

Mesela, Foie gras(kaz ciğeri) gibi lezzetler üretmek için hayvanları aşırı beslemek yasaklanmalı, sadece yasaklamakla kalmayıp bunu yapanlar ayrıca cezalandırılmalıdır. Şu anda Yapay Zeka Çağında ve aynı zamanda her gıdanın her yerde kolayca bulunabildiği bir zamanda yaşıyoruz.

Hayvanların robotların yapabileceği bir iş yüzünden kötüye kullanılması ya da ihtiyaçlarımızın karşılanması için öldürülmesi hiçbir şekilde mazeret olamaz; hatta daha kötüsü de diğer canlıların acılarından para kazanmak.

Birkaç hafta önce hayatımın geçen bir yılını daha kutladım ve bu durumu acilen onarılmaya ihtiyacı olan yaşamı restore etmek için kullandım. Tasarrufumun belirli bir kısmını istismar edilen, kötü muamele gören, yaralı köpekleri kurtarmak ve iyileştirmek için bağışladım; ve birçok köpeği –bu güzel ve sevgi dolu yaratıkları- etini, kanını ve kemiklerini lezzetli bulan bilinçsiz insanların elinde yenecek bir et parçası olmaktan kurtarabildim. Fakat sadece benim yaptiklarimla bu işi bitmiyor….ÇİN'DE YAPILAN KÖPEK ETİ FESTİVALİ DURMALI, DURDURULMALIDIR, ve gerekirse bizler Uluslararası HAYVAN HAKLARI SUÇ MAHKEMESİ yaratmalıyız. Şu anda ÇİN’de bir hayvan SOYKIRIMI yapılıyor ve bu durum HAYATA ve İNSANLIĞA KARŞI işlenen bir SUÇ olarak görülmelidir.

Şimdi siz bu mesajı okuyorsanız, lütfen düşünün ve kalbinizin içinde bunu hissedin; nazik ve hassas bir insan olarak yardım etmek için neleri yapabileceğinizi düşünün. Her bir su damlasına ihtiyaç duyuluyor ve her birimiz, sonsuz denizdeki bir damla sudan başka bir şey değiliz. Size güveniyorum. Lütfen harekete geçin ve bunu paylaşın! Birlikte daha güçlüyüz!

39 görüntüleme
  • Facebook
  • Twitter
  • Grey Instagram Icon
  • Linkedin

© 2020 by Clara Seren Amram