Ara

MOTHERHOOD-NATURAL DELIVERY-BREASTFEEDING / ANNELİK, NORMAL DOĞUM VE EMZİRMEYE DAİR

En son güncellendiği tarih: 9 Tem 2019

We women we have the good fortune to be able to carry another life inside us: what great, incredible creatures we are! We give life to another human being who comes to this world with his or her own character, personality and destiny (of course we as parents are here to try help them find their mission in our beautiful world)!


Pregnancy is such an emotion-filled time in a woman’s life! If you are already pregnant, enjoy each moment, even if it’s sometimes a bit difficult, being subjected to nausea, tiredness, moodiness, and watching your body change its shape and become a bit wider each day. Never forget that all this is temporary, and concentrate on the miracle inside you; YOU (with the help of the men who deposited those sperms inside you) are helping another beautiful soul come to this terrestrial world. Give a thought for the women who cannot procreate, who suffer because they cannot have children, and you will instantly realize that no matter how much nausea or imbalance you have, you are a lucky one! And for all these discomforts, there are solutions.


Let’s see: Nauseas? Morning sickness: the solution is here: Fresh ginger tea

Feeling very tired? Again, try ginger tea! Plus Yoga, and resting when feeling tired. Listen to your body! I’ll repeat it again: Respect it and honor it!Relax with some meditation or classic music. Use this time to pamper yourself and let others pamper you. You are now the queen! Remember that when once the baby comes, no one will pay any attention to you, so if people want to pamper you during your pregnancy, let them. But stay humble and kind to everyone, including the aunts, friends, relatives, and acquaintances who try to convince you to eat for two. No Way! Eat only for yourself, taking in consideration that there is another human being being formed inside you, so everything you eat, drink, do and feel gets passed on, as your baby is already part of you.

Remember to take good care of yourself by breathing, eating, drinking, thinking and feeling in the right way. Don’t fill yourself with “empty food” but always wholesome.

Avoid negative people, scary and violent films; there are so many funny and sweet ones to watch anyway.
Prepare yourself for the big day from now. Imagine that you’re getting prepared to run in a marathon, and think about how you want that moment to be. It should be a natural and easy birth, fun, enjoyable, unforgettable! Impossible? No way! Just get ready, Clarita’s Way! Learn how to breathe now, and at the time of delivery you will be so ready! Prepare a CD with all the music that makes you vibrate, brings your stamina up, gives you courage and energy, gives you strength, and makes you feel great!


When I learned that I was pregnant with my first child,my gorgeous daughter, I decided that it would be a very easy and natural birth. And guess what? The whole process took 45 minutes, without an epidural or any other kind of anesthesia. Just like that. Then for my son’s birth (exactly 13 months later) I had prepared a CD containing all my favorite music; he was also born naturally, also without epidural or anesthesia, with the song “Love is in the Air” playing. The doctors and nurses were having a blast, even singing while I was pushing. You see what I mean? This positive approach towards giving birth I learned from my dear mum (God always bless and protect her). She had 4 children, all natural, easy births. But of course, all women are not built the same, and there are a lot of factors involved in healthy child-bearing. Some people chose Caesarian Section birthing, some prefer to have a midwife, with a doctor hovering in the background for emergencies (or to calm the father). My experience may not be yours, but in every case it’s important to be prepared for the best, and also to be flexible if things don’t go exactly the way you planned them. Just try to do your best and let the Supreme One do the rest,have always Faith! Giving birth is participating in a miracle!


ABOUT BREAST FEEDING; I hear many women nowadays saying that they don’t want to breastfeed their babies, as their bodies had already gotten fatter, and they won’t allow also their breasts to be deformed because of breastfeeding. Well let me tell you that there is nothing better than breastfeeding*! So what if your breasts shrink or sag After you finish your time of childbearing, go to a good ETHİC and HUMAN plastic surgeon and have your tetitas improved. If it will make you feel better, why not! Go for it!So in summary: Don’t be afraid of giving birth. Try always to have it the natural way. You will feel proud of yourself after. YESSSSS! You did it! Think about this: if women who work in the fields give birth in the most natural way, so can you. I did it twice, and so can you! Just prepare yourself, mentally and physically, and you will see how easy it will be.---------------------------------------------------------------------------------------------------Biz kadınlar, içimizde kendimizinkinden başka bir başka bir can daha taşıma şansına sahip, muazzam ve inanılmaz varlıklarız! Kendi karakteri, şahsiyeti ve alın yazısı ile bu dünyaya gelmekte olan bir başka insana daha yaşam veriyoruz (Tabii ki biz anne-babalar olarak, onlara bu güzel dünyaya gelme amaçlarını bulma konusunda yardımcı olmak için her zaman yanlarındayız!)

Hamilelik; bir kadının, hayatında yaşadığı belki de en duygu yüklü dönem. Eğer hamileyseniz, bunun her dakikasının tadını çıkarın. Bazen biraz zor geçebilir, yorgunluk verici olabilir, mide bulantıları yaşatabilir, sizi huysuz biri yapabilir, zaten günden güne değişmekte olan vücudunuz git gide daha çok kilo alabilir. Bütün bunların geçici olduğunu unutmayın ve içinizdeki mucizeye konsantre olun; çünkü SİZ ( içinize o spermleri bırakan adamın da yardımıyla) bu dünyevi yaşama, bir başka güzel ruhun gelmesine yardımcı oluyorsunuz.

Çocuk sahibi olamadığı için üzüntü yaşayan kadınları düşündüğünüzde çektiğiniz bulantı ve baş dönmelerine rağmen ne kadar şanslı olduğunuzu aklınıza getirin. Hamilelikte rahatsızlık veren, yukarda saydığımız tüm olumsuzlukların çözümü var. Haydi bunlara bir bakalım:

Bulantınız mı var? Sabah bulantısının çaresi taze zencefil çayı. Çok mu yorgun hissediyorsunuz? Önerim yine taze zencefil çayı! Yoga yapmayı ve yorulduğunuzda dinlenmeyi de ihmal etmeyin.


Bedeninizi dinleyin! Yine tekrarlıyorum: Bedeninize saygı duyun ve onu onurlandırın. Meditasyon yaparak ve klasik müzik dinleyerek gevşeyin. Hamilelik döneminizde illa ki kendinizi şımartın ve başkalarının da sizi şımartmasına izin verin. Artık kraliçe sizsiniz! Bebek doğduğunda nasılsa kimse bebek dururken sizinle ilgilenmeyecek; dolayısıyla hamilelik döneminizde sizi şımartmak isteyen insanları geri çevirmeyin.

Ancak bunu yaparken herkese karşı alçakgönüllü ve nazik olmaya gayret edin; bu kişiler; size iki kişilik yemek yemeniz konusunda baskı yapan teyzeler, arkadaşlar akrabalar ve tanıdıklar bile olsa. Bu arada hayır! İçinizde şekillenen küçük insanı da hesaba katarak; sizin yediğiniz, içtiğiniz, yaptığınız ve hissettiğiniz her şeyin ona da yaradığını düşünerek ve bebeğinizin zaten sizin parçanız olduğunu bilerek; sadece kendiniz için yiyin.

Kendinize iyi bakmayı unutmayın; doğru nefes alarak, doğru yiyip içerek, doğru düşünerek ve doğru hissederek. Kendinizi boş yemeklerle beslemek yerine her zaman sağlıklı seçeneklere yönelin. Negatif insanlardan, korku ve şiddet içerikli filmlerden uzak durun; komik ve keyifli olanlar dururken diğer filmleri neden seyredesiniz?..

Kendinizi büyük güne hazırlayın. Bir maratona hazırlandığınızı düşünün ve o anın nasıl olmasını istediğinizi hayal edin. Doğumunuz doğal ve kolay olmalı, hatta eğlenceli, keyifli ve unutulmaz! İmkansız mı? Clarita’s Way ile hazırlanırsanız, asla değil.


Şimdiden nasıl nefes alacağınızı öğrenin; böylece doğum esnasında hazırlıklı olacaksınız. Sizi coşturan, dayanıklılığınızı artıran, cesaretle dolduran, enerji ve güç veren ve size kendinizi harika hissettiren şarkılarla dolu bir CD hazırlayın!

İlk çocuğum olan güzel kızıma hamile olduğumu öğrendikten hemen sonra, doğum sürecinin çok kolay ve doğal geçeceğinden neredeyse emindim.

Ve tahmin edin ne oldu? Doğum, Epidural veya bir başka anestezi kullanılmaksızın sadece 45 dakika sürdü, İşte böyle. Yaklaşık 13 ay sonra, oğlumun doğumu da aynı şekilde gerçekleşti; normal ve anestezisiz. Oğlumun doğumu için sevdiğim tüm şarkılaran oluşan bir CD hazırlamıştım ;doğum, bu şarkılardan Love is in the Air çalarken gerçekleşti. Doktor ve hemşirelerin çok eğlendiklerini; hatta ben bebeği itmeyi sürdürürken şarkıya eşlik ettiklerini hatırlıyorum.


Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Doğum yapma sürecine karşı bu kadar pozitif yaklaşmamı anneme borçluyum (Allah onu her zaman korusun ve kutsasın). Tamamı normal ve kolay doğumlarla dünyaya 4 çocuk getirdi. Elbette ki tüm kadınların yapısı aynı değil ve dünyaya bir çocuk getirme sürecini etkileyen bir çok faktör var. Bazı kadınlar sezaryene gerek duyarken; bazıları acil durumlar için arka planda hazır bekleyen bir doktor ( babayı sakinleştirmek için de olabilir) ile bir ebenin yardımı ile doğum yapmayı tercih edebilir . Sizin deneyiminiz benimkiyle aynı olmayabilir; ama her durumda en iyisine hazırlanmak önemlidir; işler planladığınız gibi gitmediğinde esnek de olabilmelisiniz. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve gerisini Yüce Allah’ın yardımına bırakın. Doğum yapmak bir mucizenin parçası olmaktır!


Emzirme hakkında:

Bugünlerde pek çok kadın bebeklerini emzirmek konusunda isteksiz davranıyor. Bunun nedeni ise hamilelikte kilo almış olmaları ve bunun üzerine bir de emzirme sebebiyle vücutlarının deforme olmasını istememeleri. Şunu söylememe izin verin: Emzirmeden* daha iyi bir şey olamaz! Göğüsleriniz deforme olursa, çocuk doğurma defterini kapattığınızda etik değerleri gözeten ve insaniyet sahibi bir plastik cerraha gidebilir; göğüslerinizi eski formuna kavuşturabilirsiniz. Eğer bu size kendinizi iyi hissettirecekse neden olmasın? Yapın gitsin.


Özet olarak: Doğum yapmaktan korkmayın. Her zaman doğal yöntemden yana olun. Sonrasında kendinizle gurur duyacaksınız. Evvvvet! Başardınız! Tarlada bile doğum yapan kadınlar kısıtlı imkanlarla bunu yapabiliyorsa siz neden yapamayasınız diye düşünün. Bunu ben iki kere yaptım; siz de yapabilirsiniz! Kendinizi buna aklen ve fiziken hazırlayın ve ne kadar kolay olduğunu yaşayarak görün.

215 görüntüleme
  • Facebook
  • Twitter
  • Grey Instagram Icon
  • Linkedin

© 2020 by Clara Seren Amram