Ara

Doğum Günleri - Birthdays

“THERE WAS A STAR DANCED,AND UNDER THAT I WAS BORN”- William Shakespeare, Much Ado

About Nothing.

Every moment is precious because at every moment a new soul comes to LİFE. Every Birthday is one more miracle for us to watch with great delight,here now.

Our Birthdays are much more than just the day we were born. İt is the day we arrived to the physical realm with our unique LİGHT to share. We are here in transit and yet we are HERE NOW. We don’t come just randomly,we come with a purpose,with a mission and with a unique gift to share. Our Birthdays are an opportunity to look behind us where we were,to look where we are now and to look into the future where we choose to be. Our aim is to grow,to keep growing and refining ourselves more and more. When we refine ourselves then we can say we are royalty. İf we can truly experience self-introspeccion we can grow. Every year we should aim to reach higher than the year before.

Each one of us is a gift to others. Each one of us has within ourselves the seed to create a whole forest. Every year when we celebrate our birthdays we are saying THANK YOU to LİFE and we are been grateful for having one more opportunity to re-align ourselves with the magnificent Flow of Life and to look once more within ourselves and re-check what we came here for. What is our gift to the world and how can we refine ourselves more and more. When we stop looking outside and simply look within we allow ourselves to grow and then transformation happens and once more we are born.

Birthdays are to be celebrate! HAPPY BİRTHDAY to YOU! As we say in Turkish: “İyi ki doğdun!” İyi ki varsin!- So good you were born! So good you exist in this world!

“Orada bir yıldız dans etti ve bu yıldızın altında ben doğdum.”

(William Shakespeare, Kuru Gürültü)

Yaşamın içindeki her an çok değerlidir, çünkü her an yeni bir ruh, yeni bir yaşam dünyaya gelir. Her bir doğum günü, büyük bir zevkle izlememiz için, bir başka mucizedir.

Doğum günlerimiz doğduğumuz günden çok daha fazlasını ifade eder. Sıradan bir günden öte, fiziksel aleme eşsiz ışığımızı paylaşmaya geldiğimiz bir gündür.

Bizler transit halindeyiz, ve hala da buradayız. Hiçbirimiz tesadüf eseri bu hayata gelmiyoruz. Bir amaç, bir misyon ve paylaşmamız gereken eşsiz bir hediye ile geliyoruz.

Doğum günlerimiz hayatımıza şöylece bir bakıp nereden geldiğimizi ve şu anda nerede olduğumuzu anlamamıza, değerlendirmemize ve olmayı seçtiğimiz geleceğe bakmamız için birer fırsattır.

Amacımız sürekli gelişmek, bu gelişimi sürekli kılmak ve tüm bunların sonucunda her geçen gün kendimizi düzeltmek, olgunlaştırmak ve iyi birer birey olmaktır.

Kendimizi içerden gözlemlemeyi başardığımızda; bunu deneyimlediğimizde işte o zaman gelişebiliriz, büyüyebiliriz. Bunun için de her yıl bir önceki yıldan daha yükseğe çıkmayı kendimize hedef olarak koymalıyız.

Her birimiz bir diğeri için birer armağandır. Her birimizin içinde bütün bir ormanı oluşturabilecek tohumlar var.

Her yıl doğum günlerimizi kutlarken hayata teşekkür ediyoruz, ve kendimizi yaşamın muhteşem akışı ile yeniden hizalamamız ve kendimize bir kez daha bakmamız ve buraya ne için geldiğimizi tekrar kontrol etme fırsatına sahip olduğumuz için minnet duyuyoruz.

Dünyaya vereceğimiz hediyemiz nedir ve kendimizi nasıl her geçen gün daha fazla geliştirebiliriz: Dışarıya değil de kendi içimize bakmaya başladığımızda gelişmeye başlıyoruz, ve büyümeye izin veriyoruz. İşte tam da bu noktada dönüşüm başlıyor, ve biz bir kere daha doğuyoruz.


Doğum günleri kutlanmak içindir, ve kutlanmalıdır. Doğum günün kutlu olsun!

Biz Türkçede de deriz ki: “İyi ki doğdun!” İyi ki varsın. Bu iki cümleyi çok severim ve her konuştuğum dilinde de kullaniyorum. Gracias a la VİDA! YAŞASIN HAYAT!

39 görüntüleme
  • Facebook
  • Twitter
  • Grey Instagram Icon
  • Linkedin

© 2020 by Clara Seren Amram