Ara

Corona Zamanlarında Evde Güzellik! Beauty in The Times Of Corona!


Evde olmak zorunda olduğumuz şu zamanlarda özellikle kendimize ayırabileceğimiz daha fazla zamanımız var. Bu süreçte siz de saçlarınıza, yüzünüze, cildinize  vakit ayırın, bakım yapın, yani kendinizi ŞIMARTIN!

CLARİTA’S WAY Kurucusu olan CLARA SEREN AMRAM hep şöyle der:” Yiyebiliyorsak cildimize de sürebiliyoruz” Güzellik içten dışarıya ve dışardan içe!”

Cildimiz, vücudumuzun en büyük organıdır! Cildimize iyi bakmak da sağlıklı olmanın bir parçasıdır. Doğru beslenerek, düzgün bir şekilde egzersiz yaparak, dinlenerek ve temel hijyen gerekliliklerini yerine getirerek, yapmamız gerekenlerin yarısını zaten yapmış oluyoruz. Ancak, iş bununla da bitmiyor: cildimizi, güneşin ultraviyole ışınlarına, hava kirliliğine gibi çevresel tehditlere karşı da korumamız gerekiyor. 

Cildimizi şımartmak, cildimize piyasada satılan en pahalı ürünleri uygulamamız gerektiği anlamına gelmemektedir. Tabiat Ana, bize, sahip olduğumuz cilt türüne göre, haricen kullanabileceğimiz geniş bir mucizevi gıda yelpazesi sunmaktadır. Evde gerçekleştirilen yüz bakımı, son derece etkili, görece olarak masrafsız ve çok eğlenceli olabilir. Bir karışım hazırlarken, her zaman en taze malzemeleri kullanın; doğal malzemeler kullandığımızda, yüzümüze ne sürdüğümüzü tam olarak bilme olanağına da sahip  oluruz. 

Hijyen konusunda çok dikkatli olun. Ellerinizi su ve sabunla yıkayarak işe başlayın ve sonra da kullanacağımız ekipmanları yıkayın. Üzerinde çalışacağınız bütün yüzeylerin de son derece temiz olması gerekmektedir. İhtiyaç duyacağınız ekipman ise bir çatal, bir kaşık, bir karıştırma kabı ve (daha yumuşak bir karışımı tercih etmeniz halinde) bir blender ya da mutfak robotu. İyi eğlenceler! 

İyi bir banyonun yarattığı sihirli etki Haftada en az bir kere, uzun ve rahatlatıcı bir banyo yapın. Birkaç mum yakarak, güzel bir atmosfer yaratın. Suya, lavanta ya da sandal ağacı yağı ilave edin. Rahatlatıcı bir spa müziği çalın. Gözlerinizin üzerine koymak için salatalık dilimleri hazırlayın. Bir yandan da sarı papatya çayınızı yudumlayın. Rahatlayın. 

EN ETKİLİ DOĞAL YÜZ MASKELERİ

ELMA MASKESİ: Bütün cilt türleri için uygundur. Küçük bir kırmızı elmanın 1⁄2’si, soyulmuş ve rendelenmiş olarak (elmanın kabuklarını atmayın), 1 çorba kaşığı bal, 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı elma şarabı ya da şarap sirkesi, 3 çorba kaşığı badem yağı (Kuru bir cilde sahipseniz, bunun yerine jojoba yağı da kullanabilirsiniz.) Bütün malzemeleri karıştırın ve temizlenmiş olan, gevşek haldeki yüzünüze uygulayın. Şimdi, gözleriniz kapalı bir halde gevşeyin ve bırakın enzimler, cildinizin içine işlesin ve cildinizi daha da güzelleştirsin! 


AVOKADO MASKESİ: 1 avokado, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yumurta beyazı. Avokadoyu ezerek püre haline getirin; yumurtayı ve limon suyunu karıştırın. Bunları iyice çırpın ve güzelce temizlenmiş olan, tamamen gevşek haldeki yüzünüze uygulayın. Bu maske, içindeki yumurta beyazı ve limon sayesinde yağlı ciltler için yararlı olmanın yanı sıra, içindeki avokado sayesinde kuru ciltler için de uygundur. Bu nedenle, bu cilt türlerinin bir bileşimine sahip olan (benim gibi) kişiler için, bu maske mükemmeldir. Eğer yüzünüz çok kuruysa, 3 damla sarı papatya özü yağı ve 1 çay kaşığı bal ilave edin. 

Not: Limon yerine portakal ya da mandalina suyu kullanabilirsiniz. (Bu meyvelerden herhangi birine alerjik değilseniz tabi.)

 

PATATES MASKESİ: (Yorgun ciltler için: C vitamini bakımından zengindir ve cildi sıkılaştırmak için birebirdir.) Patates maskesi için şunlara ihtiyacınız olacak: 1 çorba kaşığı patates suyu, 1 çorba kaşığı çamur. Malzemelerin hepsini, küçük ve temiz bir kabın içerisinde karıştırın. Temiz ve gevşek haldeki yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar 15 dakika boyunca cildinizin üzerinde bırakın. 


ANANAS MASKESİ:(Cildi canlandırıcı etkiye sahiptir ve cansız ciltlere çok iyi gelmektedir.) 2 adet taze ananas, 2 çorba kaşığı bal. Ananası püre haline getirin, balı ilave edin ve karıştırın. Karışımı, 20 dakika cildinizin üzerinde bırakın. (Ananasın, cansız cilt katmanlarının dökülmesini ve cildin canlanmasını sağlayan özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca, ananas, canlı dokular üzerinde büzücü etkiye sahiptir. Bal ise antibakteriyel ve yumuşatıcı özelliklere sahiptir.) 


NOHUT MASKESİ: Sadece yağlı ciltler için: 2 çorba kaşığı leblebi tozu, 1⁄2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1⁄2 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Kuru ya da normal ciltler için: Limon suyunun yerine yoğurt kullanın. 


MUZ VE BAL MASKESİ: Kuru ve hassas ciltler için 1⁄2 muz, 2 çay kaşığı bal, 1 yumurta beyazı, 1 çorba kaşığı yulaf unu. Muzu püre haline getirin ve yoğun kıvamlı bir macuna dönüştürmek için diğer malzemelerle karıştırın. Bu karışımı, temizlenmiş olan yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. (Muz, cildi beslemek bakımından, zengin vitamin ve mineraller içeren bir meyvedir. Bal, cildi yumuşatır ve anti-enflamatuvar özelliklere sahiptir. Yumurta cildi besler ve sıkılaştırır, yulaf unu ise cildi dinlendirir ve yumuşatır.) 

BEAUTY İN THE TİMES OF CORONA… These days that we are forced to stay at home, we suggest you take care of your face,skin,hair with the products you have in your kitchen.

CLARİTA’S WAY founder Clara Seren Amram always says: “İf you can eat it,you can also spread it on your skin” Beauty inside out!

Our skin is the body’s largest organ! Taking care of our skin is also part of being healthy. By eating right, getting proper exercise and rest, and maintaining basic hygiene, we are already doing half of the job. But it goes beyond that: we must also protect our skin against environmental threats, like the ultraviolet rays of the sun, pollution, solariums. 

Pampering our skin doesn’t mean we need to apply the most expensive products on the market. Mother Nature again offers us a wide range of miraculous foods to be used externally, changing according to the type of skin we have. Home facials can be very effective, relatively inexpensive, and lots of fun. Always use the freshest ingredients; when we use natural ingredients, we know exactly what we’re putting on our faces. 

Be extremely careful about hygiene. Begin by washing your hands with soap and water, and then wash all the equipment that you will be using. All working surfaces should also be very clean. You will need the following equipment: a fork, a spoon, a mixing bowl and if you prefer, an electric blender or food processor (if you prefer a smoother mixture). Enjoy! 

The magic of a good bath: at least once a week, take time to have a long and relaxing bath. Prepare the whole atmosphere by lighting some candles. Add lavender or sandalwood oil. Put on relaxing spa music. Prepare cucumber pads for your eyes. Sip chamomile tea. Relax. 


THE BEST NATURAL FACE MASKS 


APPLE MASK: Suitable for all skin types. 1⁄2 small red apple, peeled and grated (remember not to discard the peels), 1 T honey, 1 egg yolk, 1T apple cider or wine vinegar, 3 T almond oil (in case of dry skin, you can substitute jojoba oil). Mix all the ingredients and apply to your cleaned and toned face. Now relax with your eyes closed and let those enzymes penetrate your skin, making it more beautiful than it already is! 


AVOCADO MASK: 1 avocado, 1 t lemon juice, 1 egg white. Mash the avocado; mix with the egg and the lemon juice. Stir well and apply to a very cleansed and toned face. This mask is beneficial on oily skins, thanks to the egg white and the lemon, and suitable for more dry skins, thanks to the avocado. For people with combination skins (like me), this mask is perfect. If your face is very dry, add 3 drops of chamomile essential oil and1 tsp honey. Note: you can replace the lemon with orange or tangerine juice ( in case you are not allergic to any of those fruits). 


POTATO MASK: (For tired skin: rich in vitamin C, great to tighten the skin). You will need: 1 T potato juice, 1 T clay. Mix everything in a small clean bowl. Apply to a very clean and toned face. Leave for 15 minutes or it till it dries. 


PINEAPPLE MASK: (Reviving, very good for dull skin): 2 pieces of fresh pineapple, 2 T honey. Mash or purée the pineapple; add the honey and mix. Leave on the skin for 20 minutes. (Pineapple has exfoliating and anti-inflammatory properties, is slightly astringent; honey has antibacterial and softening properties.) 


CHICKPEAS MASK: For oily skin: mix 2 T chickpea flour with 1⁄2 T olive oil, 1⁄2 T lemon juice. For dry or normal skin: replace the lemon juice with yogurt. 


HONEY AND MILK MASK: (Instant rejuvenator) For dry skin: 1 T dried skim milk, 1⁄2 t honey, 1 egg yolk. Apply to very clean and toned skin. For mixed or oily skin, egg white instead of yolk.

 

BANANA AND HONEY MASK: For dry and sensitive skins: 1⁄2 banana, 2 tsp honey, 1 egg white, 1 T oatmeal. Mash the banana and mix with the other ingredients to create a thick paste. Spread this mixture over your cleansed face and wait for 20 minutes. (Bananas are rich in vitamins and minerals to nourish the skin; honey softens and has anti-inflammatory properties, eggs nourish and tighten, and oatmeal soothes and softens the skin.) 


Note: to remove the masks from your face, rinse with luke-warm water (with your hands, a cloth or cotton pads) and then follow with a few splashes of cool water, to tone and close the pores. Follow with your favorite moisturizer. 

10 görüntüleme
  • Facebook
  • Twitter
  • Grey Instagram Icon
  • Linkedin

© 2020 by Clara Seren Amram